Prezenty!  Dla jednych poszukiwanie czegoś fajnego to ogromna radość, a dla innych zmora. No bo co tu kupić takiemu 3-latkowi, który tak dużo już rozumie, sporo potrafi i chce się uczyć jeszcze więcej? Dziecko w tym wieku to nie maluch, któremu pomachamy pluszakiem przed oczami i będzie się cieszył. O nieeee… To już wymagający osobnik z konkretnymi upodobaniami.

Mam to szczęście, że zawsze trafiam w dziesiątkę, jeśli chodzi o prezent dla Hanki. Znam doskonale jej zainteresowania i wiem, co sprawi jej radość. Jednak każde dziecko jest inne i czym innym będzie zachwycone. Z całego serca chciałabym Wam ułatwić poszukiwania upominków dla dzieciaków, dlatego znajdziecie tutaj aż 50 pomysłów na prezent dla (wymagającego) 2, 3 i 4-latka. A co jest w tym wszystkim najlepsze? To, że ceny tych prezentów zaczynają się już od dwudziestu paru złotych! Tak, tak, można wydać miliony (takie propozycje również tu znajdziecie), ale można też znaleźć naprawdę ekstra zabawki za rozsądne pieniądze.

Propozycje podzieliłam na 8 kategorii. Pod każdym zdjęciem znajdziecie nazwy zabawek. Wystarczy kliknąć nazwę i przejdziecie do odpowiedniego sklepu.

1. Zabawki ruchowe

Ruch to zdrowie i wymęczone dziecko 😏 U nas cały czas w ruchu jest skoczek, rowerek biegowy, a ostatnio hulajnoga, która była prezentem urodzinowym.

 

2. Układanki i gry

Każda z tych propozycji gwarantuje sporo nauki 3-latkowi i daje Wam okazję do wspólnej zabawy. Codziennie słyszę Mama, pogramy? I gramy albo układamy puzzle. To nasze hity:

 

 

3. Plastyczne

Mali artyści na pewno ucieszą się z prezentów, dzięki którym będą mogli tworzyć. Tak w tajemnicy przyznam, że zabawa ciastoliną daje mi godzinę bezcennego spokoju 😉

 

 

4. Instrumenty muzyczne

Kategoria dla rodziców cierpliwych lub z zapasem zatyczek do uszu. Mimo wszystko polecam wszelakie instrumenty muzyczne! Ja już się uodporniłam na dźwięk cymbałków i bębenka.

 

5. Klocki i kolejki

Klocki nigdy nam się nie znudzą. Do tej pory sama się nimi nie znudziłam, a niby dorosła jestem. To zawsze fajny prezent, szczególnie kiedy dokupujemy kolejne zestawy i powstają nowe możliwości układania.


6. Zabawki do kąpieli

Jeżeli tak jak my macie w domu małego nurka, dla którego kąpiele mogłyby trwać i trwać, to te prezenty sprawią mu dużo frajdy. Przelewanie wody, fontanna, łowienie rybek, to zabawy, które maluchy uwielbiają.

 

 

7. Odgrywanie ról

Każdego dnia mam w domu kucharkę, lekarza, mechanika i jakiegoś bohatera ratującego świat. Dzieciaki lubią wcielać się w różne role i robią to z ogromnym zaangażowaniem. Uwielbiam słuchać, kiedy Hanka opowiada swoim misiom, co im właśnie gotuje!

 

 

8. Książki

Książki są prezentem idealnym na każdą okazję. Szczególnie polecam Wam poniższe propozycje. Są wyjątkowe, mądre, poruszają ważne problemy i mówią o uczuciach. Warto wzbogacić biblioteczkę malucha o te pozycje.

 

 

Uffff… 50 pomysłów! Macie w czym wybierać. Mam nadzieję, że wybraliście coś dla Waszych pociech lub chociaż podsunęłam jakiś pomysł.