Oszczędzanie – sztuka, której nauczenie się wydawać by się mogło wielu ludziom nieosiągalna. Mnie też się wydawało, że w życiu nie dam rady. Przecież nie trwonię pieniędzy na głupoty, kupuję tylko potrzebne rzeczy, a mimo to na koniec miesiąca stan konta doprowadzał do śmiechu przez łzy. Gdzie te pieniądze uciekają?!


Wszystkie doskonale wiemy, jak to wygląda. Idziesz do sklepu na szybkie zakupy, masz kupić tylko parę rzeczy, a przy kasie zostawiasz stówę. Zaraz pędzisz do apteki, bo dziecię się rozchorowało i znowu zostawiasz stówę. Uzupełnienie braków w szafie dziecka, drobiazg dla siebie, bo w końcu coś nam się od życia należy, coś się popsuło i trzeba naprawić albo wymienić i znów portfel pusty. Och jak bardzo Cię rozumiem, droga matko. To strasznie frustrujące, że jakbyś nie kombinowała, to nie ma jak zaoszczędzić.

Jeśli jednym z Twoich postanowień noworocznych jest oszczędzanie, to dobrze trafiłaś. Ja dopiero uczę się tego, raczkuję i dokładnie jak dziecko, poznaję nowy świat. Dlatego mam dla ciebie propozycję. Nauczmy się tego razem! Przeczytaj do końca tekst i sama zdecyduj czy warto.

Żeby gromadzenie oszczędności dawało efekty, musi stać się nawykiem. Tylko jak ten nawyk wyrobić? To wcale nie jest trudne. Jeśli chcesz codziennie rano pić wodę z cytryną, to powtarzając tę czynność przez co najmniej 30 dni, stanie się ona twoim nawykiem. Najważniejsze jest podjęcie próby, a potem będzie już lepiej. Wyobraź sobie, na co chciałabyś zbierać kasę. Ja widzę siebie na plaży, na leżaku, pod palmą, z koktajlem w dłoni. Celuję w Indonezję. Niech to będzie podróż życia! Wiem, że jest to możliwe, a myśl, że każdego dnia robię krok przybliżający mnie do celu, naprawdę motywuje.

Wracam do mojej propozycji. Nie chcę, żebyś robiła rewolucję w życiu, bo wiem, że to trudne. Ja sama odrzucam wielkie zmiany, ale małymi krokami można dużo zdziałać. Wraz z Union Investment TFI proponuję Ci podjęcie 30-dniowego wyzwania i nauczenia się zarządzania swoimi pieniędzmi. Na czym będzie to polegało? W ciągu 30 dni otrzymasz mailowo 15 zadań i wskazówek związanych z wyrabianiem nawyku oszczędzania – jedno zadanie na 2 dni. Będziemy się wspierać i uczyć tej sztuki razem. Możesz na mnie liczyć. A to jeszcze nie koniec! Najwytrwalsi gracze mają szansę na zdobycie atrakcyjnych nagród. Super, prawda? Nie zwlekaj i przyłącz się do akcji wyzwanieoszczedzanie.pl/Iza/zasady.html Naucz się oszczędzać i ciesz się zgromadzonymi pieniędzmi na przykład podczas wymarzonych wakacji.

Aby przystąpić do zadania, kliknij w link, przeczytaj zasady i zarejestruj się na stronie wyzwanieoszczedzanie.pl/Iza/. Pierwsze wyzwanie trafi do Twojej skrzynki mailowej już 9 lutego.

Zaglądaj na bloga. Tu będą pojawiały się również rady dotyczące oszczędzania. Zmierzymy się z tym razem 🙂

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, daj mi o tym znać 😉 Każdy sygnał od Ciebie i innych czytelników jest dla mnie bardzo ważny. Aby docenić moją pracę, możesz:
– skomentować wpis tutaj
– skomentować wpis na fanpage Bizimummy
– polubić fanpage Bizimummy (klik) (tam pojawia się dużo fajnych rzeczy)
– udostępnić wpis swoim znajomym