Książki – uwielbiam dostawać i dawać je w prezencie. To świetny podarunek na każdą okazję i zawsze wywołuje uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Wiesz, powiem Ci w tajemnicy, że będąc w ciąży, właśnie najbardziej cieszyło mnie to, że już niebawem będę mogła kupować książki dla dziecka, a te bywają naprawdę piękne. I w zasadzie to jedyne, na czym kompletnie nie potrafię oszczędzać. Nie kupujemy grających i niepotrzebnych zabawek, bo tych Hanka ma już wystarczająco dużo, ale książki zawsze, kiedy tylko przechodzę obok księgarni. Nie mogę się powstrzymać! 

Nie będę tu pisać o korzyściach płynących z czytania dzieciom, bo skoro wpadłaś na ten tekst, to zakładam, że doskonale o tym wiesz. Powiem Ci natomiast, dlaczego tak bardzo lubię książkowe prezenty i moja córka również się z nich cieszy. Książka oprócz oczywistych korzyści rozwojowych niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Bo książki dla dzieci, to prezent dla całej rodziny. Dzięki nim wyciszamy się i spędzamy ze sobą wspaniałe chwile. Rozsiadamy się na naszym wielkim łóżku, przytulamy i czytamy. To cudowny czas bliskości, dzięki któremu wzmacniamy naszą więź z dzieckiem. 
Cieszę się, że Hania całym sercem pokochała książki i świetnie obserwuje się, jak bardzo przeżywa każdą historię. Ma 5 ulubionych swoich pozycji, którymi chętnie podzielę się z Tobą. Być może one również przypadną do gustu Twojemu maluchowi. 

Elmer 

Przygody słonia w kratkę od razu przypadły nam do gustu. W naszej biblioteczce mamy już kilka książek z tym bohaterem i z pewnością pojawi się ich więcej. Już 6 grudnia Hanka będzie mogła obejrzeć kolejny nabytek podarowany przez św. Mikołaja. Ta seria jest odpowiednia już dla dwuletnich maluchów i starszych przedszkolaków. Wspaniałe ilustracje przyciągają wzrok, a prosty język wypełniony ciepłymi zwrotami sprawia, że czyta się ją z przyjemnością. 
Elmer to przyjacielski słoń, na którego w każdej części czeka inna przygoda. Pomaga małemu słoniątku odnaleźć swojego pluszaka, bez którego nie zaśnie. Odwiedza swojego dziadka i przypomina mu, co zwykle robili razem. Odnajduje wyblakłą tęczę i oddaje jej swoje kolory, żeby znów była piękna i radosna. Każda historia zakończona jest wspaniałym morałem, a to jeden z moich ulubionych: Są rzeczy, które można dawać i dawać, i wcale ich nie ubywa. Na przykład szczęście, miłość… czy moje kolory.

Tupcio Chrupcio 

Myszka o imieniu Tupcio Chrupcio pojawiła się u nas przy okazji chęci odpieluchowania Hanki. To świetna seria poruszająca różne problemy, z którymi mierzą się dzieci. Nie chcę jeść! Nie mogę zasnąć. Mam rodzeństwo. Nie lubię podróżować i inne, to opowiadania, które pomogą zarówno rodzicom, jak i dzieciom poradzić sobie w pewnych sytuacjach. Pomocna okazała się dla nas część Dbam o zęby przed pierwszą wizytą u dentysty. Do tego sama myszka jest bardzo sympatyczna i trochę łobuzuje, więc spodoba się małym urwisom. 

Kicia Kocia 

Kicia Kocia to przebojowa bohaterka serii małych książek, które można zabrać ze sobą wszędzie. Miło czyta się je w autobusie, w samochodzie, w ciągu dnia i oczywiście przed snem. Każda część przedstawia inną przygodę Kici Koci i jej przyjaciół. Moją ulubioną częścią jest Kicia Kocia mówi: “Nie!”. Jakbym widziała moje dziecko… 🙂 Proste zdania i wyraźne, ciekawe ilustracje będą zrozumiałe dla małych czytelników i sprawią dużo radości. Zaczęliśmy od jednej książeczki i stale powiększamy nasz zbiór. 

Pamiętnik Czarnego noska 

Czarny Nosek to miś, który mieszkając w witrynie sklepu z zabawkami, marzył całymi dniami o dziecku, które zaopiekuje się nim. Każdego dnia z ulicy przygląda mu się Małgosia, która w końcu staje się jego opiekunką. Od tego momentu Czarnego Noska spotyka wiele przygód, które opisuje w swoim pamiętniku, a dodam, że miś ma bujną wyobraźnię. 
Janina Porazińska (autorka Szewczyka Dratewki) napisała tę książkę w 1964 roku. Pamiętnik Czarnego Noska opatrzony pięknymi ilustracjami zachwycił nas już po przeczytaniu pierwszej strony. Czytam Hani tę książkę z przyjemnością i co chwilę uśmiecham się, wyobrażając sobie Czarnego Noska w opisanych sytuacjach. To na pewno świetny prezent dla dzieci.

Bajki o zabawkach 

I wreszcie książka, która towarzyszy nam najdłużej i nigdy się nie nudzi. Kiedy w pokoju nie ma małej Hani, jej zabawki chętnie psocą i bawią się. Lalka Alicja wraz z Żyrafą Kropką wyrusza w rejs tratwą po dywanie przypominającym morze, Lew Teodor nie przepada za tańcami, a Słoń Trąbeliusz leczy małego motylka, który boi się zwierząt. 

Bajki o zabawkach to zbiór opowiadań o mieszkańcach pokoju Hani. Ciekawe i radosne historie spodobają się wszystkim ciekawskim, bo chyba mi nie powiesz, że sama nigdy nie zastanawiałaś się, co się dzieje z zabawkami, kiedy nie było Cię w domu? 🙂

Znalazłaś coś dla swojego malucha? Jeśli nie, odwiedź księgarnię i przejrzyj półki. Z pewnością coś znajdziesz 🙂

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, daj mi o tym znać 😉 Każdy sygnał od Ciebie i innych czytelników jest dla mnie bardzo ważny. Aby docenić moją pracę, możesz:
– skomentować wpis tutaj
– skomentować wpis na fanpage Bizimummy
– polubić fanpage Bizimummy (klik) (tam pojawia się dużo fajnych rzeczy)
– udostępnić wpis swoim znajomym