Zakup prezentu dla dwulatka nie jest prostą sprawą. Dziecko w tym wieku już interesuje się konkretnymi rzeczami i wykazuje pewne zdolności. Nie przepadam za bezużytecznymi zabawkami, które niczego nie wnoszą w codzienność dziecka. Lubię zabawki, które uczą i bawią, a tych na rynku jest bardzo dużo. Tylko co wybrać?

Przed nami drugie urodziny Hani. Zakup idealnego prezentu spędza mi sen z powiek. No bo jak tu trafić, żeby dziecię było zadowolone dłużej niż jeden dzień? Biorąc pod uwagę zainteresowania młodej damy, stworzyłam listę propozycji prezentów dla dwulatka za kwotę do 100 zł (nie liczę kosztów przesyłki). W poniższych propozycjach znajdziesz zabawki zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

1. Lalki

Niby typowo dziewczęca zabawka, ale uwierz mi, chłopcy w tym wieku nie pogardzą fajną lalą.

 

2. Drewniane warzywa i owoce

Zabawa w gotowanie to świetna frajda dla dwulatka. Drewniane warzywa i owoce, które można kroić, z pewnością spodobają się chłopcom i dziewczynkom. U nas to jest totalny hit. Hania codziennie gotuje zupę 🙂

 

3. Zabawki z kartonu
Twoje dziecko tak samo jak moje lubi przesiadywać w bazie zbudowanej z koców i poduszek? Jeżeli tak, to taki kartonowy domek będzie świetnym prezentem. Do tego możecie go wspólnie pokolorować.

4. Klocki

Uwielbiam klocki. Sama mogę się nimi bawić godzinami. Na moje szczęście Hania również je lubi i chętnie buduje nowe figury. Dzięki klockom dziecko świetnie rozwija zdolności manualne. Od początku obserwowałam, jak Hania uczyła się obracać małe klocki w ręce. Teraz bardzo szybko potrafi zbudować wielką wieżę.

5. Układanki

Układanki i puzzle są po prostu super. Dla dzieci w każdym wieku to świetna zabawa i okazja do nauki.

6. Instrumenty muzyczne

Wszystko, co hałasuje, jest ciekawe. Instrumenty muzyczne dla takich maluchów, to świetne narzędzie do budowania poczucia rytmu i rozwijania zdolności muzycznych. Wiem, dla rodziców hałasujące zabawki to zmora, choć zabawa w zespół muzyczny może być naprawdę fajna.
To moje propozycje prezentowe dla dwulatka. Część z tych pomysłów mamy już sprawdzone i Hania jest zachwycona niektórymi zabawkami. Jeżeli żadna z propozycji nie przypadła Ci do gustu, pamiętaj, że jest jedna kategoria prezentów, które nadadzą się na każdą okazję, a mianowicie książki. Książek nigdy dość 🙂