Kiedy kobieta staje się mamą, wiele rzeczy się zmienia. Sama widzę, jak zmieniło się moje postrzeganie świata. Teraz najważniejsza jest ona i jej dobro. Zaczęłam zwracać uwagę na rzeczy, które kiedyś były mi zupełnie obojętne. Chcę, żeby Hania dobrze się czuła i żebyśmy mogły spędzać ze sobą jak najwięcej czasu. Nie chcę jednak przy tym rezygnować z pewnych przyjemności. 

O jakich przyjemnościach mówię? O wypadzie do restauracji, o pysznej kawie i ciastku w kawiarni, o wyjeździe na weekend czy dłuższych wakacjach. Zawsze to robiłam i bardzo lubię, a z dzieckiem przecież też można to wszystko robić. Jest jedno ale. Znalezienie miejsc przyjaznych rodzinom z dziećmi nie jest wcale takie łatwe. Sprawdzam strony internetowe, pytam na Facebooku, podpytuję inne mamy. O ile w swoim mieście już mniej więcej wiem, gdzie mogę pójść z dzieckiem, choć pewnie do wielu miejsc nie miałam okazji jeszcze dotrzeć, tak wycieczka do innej miejscowości znowu wiąże się z czasochłonnym szukaniem. Tak niewiele trzeba, aby przystosować lokal do potrzeb małego człowieka, a jednak nadal jest to problem.

Jest na to sposób!

Któregoś pięknego dnia dostałam maila z pytaniem, czy chciałabym się przyłączyć do ogólnopolskiej akcji Certyfikaty OkiemMamy Miejsca Przyjazne Rodzinie z Dziećmi. O co chodzi? Pomysłodawczynią akcji jest Ania, prowadząca bloga OkiemMamy.pl. Od ponad dwóch lat skutecznie szuka miejsc takich jak hotele, pensjonaty, restauracje i wiele innych, które są przystosowane do goszczenia rodzin z dziećmi. Miejsca spełniające ten warunek i posiadające odpowiednie wyposażenie, otrzymują Certyfikat OkiemMamy. Wyposażenie stanowi m.in. przewijak, łóżeczko, krzesełko dla dziecka, plac zabaw. 
To jeszcze nie wszystko. Każde miejsce, które otrzyma certyfikat, dodawane jest na stronę OkiemMamy.pl, dzięki czemu w jednym miejscu można przejrzeć już ponad 250 obiektów przyjaznych rodzinie z dziećmi. Już niebawem wystartuje nowa strona internetowa certyfikatów z wygodną wyszukiwarką, na której szybko odnajdziesz miejsca w interesującej Cię miejscowości, a baza miejsc będzie się stale rozrastać. 
Proste, prawda? Certyfikaty OkiemMamy mają 2 kluczowe zalety. Po pierwsze jako mama wiem, które miejsca wybierać, dzięki czemu nie muszę przeczesywać Internetu. Po drugie świadczą o jakości miejsca, które ów certyfikat otrzymało. Wiem, że na miejscu znajdę to, co będzie mi potrzebne, aby miło spędzić czas z córką bez przykrych niespodzianek. Wiem też, że nikt nie będzie rzucał w moją stronę nieprzychylnych spojrzeń, bo weszłam do lokalu z małym dzieckiem. Dla mnie jest to istotne, bo nie chcę zamykać się w domu i odmawiać sobie przyjemności. Z pewnością wielu rodzicom ułatwi to planowanie wspólnych wypadów. 

Jestem ambasadorką

Nie musiałam długo zastanawiać się nad odpowiedzią. Z przyjemnością dołączyłam do grona ambasadorek akcji i będę działać z dziewczynami, aby na stronie znalazły się wszystkie miejsca w Polsce, które są przyjazne rodzinom z dziećmi. Zanim zostałam mamą, nie miałam pojęcia, że takim problemem jest znalezienie np. restauracji z przewijakiem czy kącikiem zabaw! O menu dla dzieci już w ogóle można zapomnieć. Dlatego też postanowiłam zaangażować się w akcję. Chcę ułatwić codzienność sobie i wielu innym mamom, które chcą wyjść z domu. Bo macierzyństwo to nie koniec życia, a początek czegoś nowego. Razem z dzieckiem możemy poznawać świat, który dla nas dorosłych będzie zupełnie nowy. Nie trzeba rezygnować z tego, co się lubi.
Bądź na bieżąco z nowościami i polub stronę na Facebooku – Certyfikaty OkiemMamy