Długie zimowe wieczory już prawie za nami, a na horyzoncie widać wiosnę. Jeżeli jednak szukasz sposobu na miłe spędzenie wieczoru, bo kolejny film wydaje Ci się nudny, dobrze trafilaś. Mam propozycję dla pary, ale również na posiadówkę ze znajomymi.

Lubimy planszówki i cieszę się, że wróciły one do łask i mają coraz więcej zwolenników. Gry planszowe to świetna aktywność dla dwojga, ale też większa grupa będzie się świetnie bawić. W sylwestra byliśmy zaopatrzeni w mnóstwo gier i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą frajdę mieliśmy z gry Mafia, w którą zaangażowało się 20 osób. Co tam się działo! Dzisiaj jednak mam dla Ciebie propozycję idealną dla par – Gierki małżeńskie.

Humorystyczna i świetnie wykonana. Tak można powiedzieć o tej grze. Już samo pudełko jest zabawne, a to za sprawą niebanalnych rysunków Andrzeja Mleczki, które idealnie pokazują małżeńską codzienność. No dobra, żoną jeszcze nie jestem oficjalnie, ale coś tam już wiem o pożyciu małżeńskim 😉 

Przebieg gry

W pudełku znajdziesz dwustronną planszę. Jedna strona przeznaczona jest do gry we dwoje (gracie przeciwko sobie), natomiast druga umożliwia grę nawet czterem parom (pary grają przeciwko sobie). W obu przypadkach pionki poruszają się o jedno pole do przodu. Każde pole oznaczone jest kolorem. Kolor oznacza talię kart, z której należy wybrać jedną z zadaniem lub pytaniem. Możecie mieć przy tym niezły ubaw, ale ostrzegam, że można się też pokłócić 😀 Pytania z kategorii Znamy się, to pytania dotyczące znajomości partnera. To bardzo niebezpieczna kategoria, więc uważajcie. Między słowami to kategoria polegająca na przekazaniu partnerowi hasła, ale bez użycia listy słów tak jak w Tabu. Trzecią kategorią są Kalambury. Wybrane hasło należy narysować na specjalnych tabliczkach do rysowania, które znajdziesz w pudełku. I ostatnia kategoria Wiem wszystko, to pytania… o wszystkim. Sprawa nie jest łatwa, bo przy każdym zadaniu czas odmierza klepsydra. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane są żetonami. Kto uzbiera najwięcej żetonów, ma prawo do wylosowania nagrody. A nagrodą może być sprzątanie, prasowanie, gotowanie i seks. Co więcej, przegrany podpisuje voucher, który gwarantuje, że przegrany będzie świadczyć usługi bez marudzenia i na każde zawołanie przez 180 minut. Kuszące, prawda? 
Jeżeli zatem sami lubicie planszówki, a do tego macie znajomych, którzy chętnie zagrają z Wami, ta gra Wam się spodoba. Urozmaici wieczór we dwoje, ale też rozbawi towarzystwo w czasie domowej posiadówki. 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, daj mi o tym znać 😉 Każdy sygnał od Ciebie i innych czytelników jest dla mnie bardzo ważny i sprawia, że chcę być coraz lepsza. Aby docenić moją pracę, możesz:
– skomentować wpis tutaj
– skomentować wpis na fanpage Bizimummy
– udostępnić wpis swoim znajomym